Profesjonalny montaż pomp ciepła, okien oraz systemów dystrybucji powietrza – rekuperacji
Szybki, czysty i profesjonalny montaż
Fachowy montaż pomp ciepła, okien pasywnych oraz przewodów rekuperacji jest warunkiem ich prawidłowego i trwałego działania. W budowie domu ważną rolę odgrywa też szczelność oraz izolacja cieplna.
Do dużych strat ciepła może dochodzić zwłaszcza w miejscu połączenia z murem oraz jednostką. Praktyka pokazuje, że właśnie tu może pojawiać się woda kondensacyjna, przez co istnieje też ryzyko rozwoju pleśni. Dlatego należy zwracać uwagę na prawidłowe połączenie ościeżnicy z budynkiem, a to zależy właśnie od jej poprawnego montażu.
Certyfikowani montażyści zapewniają profesjonalną instalację
Dbamy o to, aby montaż pomp ciepła, okien, drzwi, elementów wielkopowierzchniowych oraz systemów rekuperacji wykonywali wyłącznie przeszkoleni i certyfikowani montażyści. Profesjonalna instalacja to warunek doskonałej funkcjonalności i długotrwałej użyteczności proponowanych przez nas systemów. Dzięki temu montaż pomp ciepła czy innych instalowanych elementów jest też procesem bezpiecznym, zapewniającym trwałe i wymierne rezultaty bez konieczności nanoszenia jakichkolwiek poprawek. Gwarantuje wydajne i bezawaryjne działanie zakupionych produktów nawet do kilkudziesięciu lat.
Do dużych strat ciepła może dochodzić w wyniku nieprawidłowego montażu zwłaszcza w miejscu połączenia okien i rur z murem. Praktyka pokazuje także, że przy nieprawidłowym montażu na tym obszarze może powstać kondensacja wilgoci i pleśń w przypadku słabych połączeń budowlanych.
Oto na co należy zwrócić uwagę podczas montażu:
TEMPERATURA POMIESZCZENIA, WILGOTNOŚĆ POWIETRZA W POMIESZCZENIU
Połączenie z murem (spoina montażowa) musi zostać dookoła uszczelnione tak, aby nie przepuszczało powietrza. Dzięki temu podczas montażu pomp ciepła czy okien zapobiegnie się przedostawaniu do szczeliny wilgotnego, ciepłego powietrza, z którego po ochłodzeniu skrapla się woda, powodując powstawanie pleśni.
IZOLACYJNOŚĆ CIEPLNA / IZOLACYJNOŚĆ DŹWIĘKOWA
Środkowa płaszczyzna spoiny montażowej musi zostać całkowicie wypełniona materiałem izolacyjnym (pianką poliuretanową lub mineralnym materiałem izolacyjnym). Płaszczyzna ta odpowiada nie tylko za izolację cieplną, ale również dźwiękową. Nie odpowiada natomiast za izolację przeciwwiatrową i przeciwwilgociową.
TEMPERATURA ZEWNĘTRZNA, DESZCZ, WIATR ITD.
Połączenie z murem musi być od zewnątrz trwałe, wiatroszczelne i odporne na zacinający deszcz. Wymogi te dotyczą nie tylko samych okien trzyszybowych, ale też obszaru połączenia z parapetem. Jeśli mimo to do wewnątrz przedostawać się będzie wilgoć, musi ona mieć możliwość wydostania się na zewnątrz przez uszczelnienie (możliwa dyfuzja wody).
MASA WŁASNA
Ciężar jest przenoszony przez klocki podporowe, a mocowanie okien antywłamaniowych odbywa się za pomocą kołków lub kotew ściennych. Odległości między mocowaniami zależą od materiału, z jakiego wykonana jest ościeżnica. Przybijanie gwoździami nie spełnia aktualnych zaleceń technicznych.
RUCHY KONSTRUKCJI OŚCIEŻNICY / MURU
Odkształcenia spowodowane przez obciążenie wiatrem lub wynikające z eksploatacji (np. opierania się o okno), a także spowodowane przez temperaturę zmiany długości należy zrównoważyć poprzez zamocowanie mechaniczne i podkładki dystansowe.