Kanały i puszki wentylacyjne Nest FLEX

Cichy przepływpowietrza dziękisystemowi Flex

Systemy Flex służą do redystrybucji powietrza z kanału centralnego do poszczególnych rur kanału flex. Charakteryzują się prostym sposóbem mocowania do sufitu.

Elastyczna rura jest mocowana do skrzynki za pomocą zacisku, które nie wymaga dodatkowego uszczelnienia. Zacisk rurowy ø 160 mm realizowany jest poprzez blokowanie klinów w kołnierzu, który również nie wymaga dodatkowego uszczelnienia.

Rurociągi antybakteryjne Flex

Kanał jest przeznaczony do cyrkulacji powietrza w systemach wentylacji i rekuperacji. Zapewnia wysoką elastyczność, pozwala na prowadzenie tras plastycznych o bardzo małym promieniu gięcia. Oferuje opcje instalacji bez potrzeby stosowania dodatkowych zasilaczy i adapterów.

Struktura wewnętrznej ściany osiąga mechaniczną odporność na ściskanie do 450 N, umożliwiając montaż rurociągu w konstrukcji montażowej.

Dwuścienna konstrukcja rurowa z częściowo zamkniętymi komorami powietrznymi eliminuje hałas powodowany przez przepływające powietrze, zapewniając jednocześnie izolację termiczną. Zastosowane materiały spełniają wymagania materiałów stosowanych w kontakcie z żywnością.

Rura ma przeciwbakteryjną grzybobójczą warstwę wewnętrzną, która zawiera 150 ppm srebra w matrycy polimerowej. Warstwa wewnętrzna jest zatem chroniona przed procesami migracji, jonizacji i elucji.

Zastosowanie srebra zapobiega działaniu bakterii bez względu na temperaturę i wilgotność oraz zapobiega rozwojowi mechanizmów obronnych między bakteriami. Właściwości bakteriobójcze i parametry techniczne rurociągu zostały potwierdzone przez niezależne akredytowane laboratoria. Produkt posiada certyfikat Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Skrzynia przejściowa FLEX bez miejsca dla bakterii

Skrzynie przejściowe są bardzo ważnymi elementami systemu rur. Wykonane z higienicznego materiału, mają na celu zminimalizowanie oporu przepływu powietrza. Ich kształt i wykończenie pomaga wyeliminować hałas instalacji. Technologicznie jest to solidny jednolity element bez szczelin, w których mógłby osadzać się brud. Skrzynka jest instalowana poprzez proste przymocowanie jej do sufitu. Służy jako przejście rury Flex o średnicy 90 mm do rury z tworzywa sztucznego lub spiro o średnicy 125 mm.

Elastyczna rura jest mocowana do skrzynki za pomocą zacisku, który nie wymaga dodatkowego uszczelnienia. Jedynie przy mocowaniu rury spiro zaleca się uszczelnienie złącza silikonem.

Box przejściowy FLEX

Wszystkie części są zaprojektowane tak, aby pochłaniały dźwięk i były łatwe do czyszczenia.

Klasyczny metalowy box

Konwencjonalne metalowe skrzynki przejściowe mają wiele niedostępnych części, w których brud może osadzać się i nie można go oczyścić.

Kształtki wentylacyjnesystemu rur FLEX

System rur można zmontować dokładnie według liczby nawiewników i rodzaju układu. Do wyboru jest cała seria dystrybutorów i boxów przejściowych.

Nasi Partnerzy