Rekuperacja

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że mechaniczny system wentylacji pomieszczeń (rekuperacja) jest obecnie najskuteczniejszym i najwygodniejszym z ogólnodostępnych rozwiązań.

Skorzystaj z Naszej wiedzy na temat rekuperacji i spij spokojnie. W EKO NORD wiemy, że budynek budynkowi nierówny, toteż potrzeby klientów, a właściwie możliwości, jakie dają im ich domy, różnią się między sobą. W oczywisty sposób także oferta na rekuperatory jest mocno zróżnicowana, dlatego, zanim podejmie się decyzję o zakupie takiego systemu, warto zastanowić się nad tym, którą z dostępnych opcji wybrać. Główną zaletą wentylacji mechanicznej jest odzysk ciepła, dlatego też sprawność rekuperatora jest jednym z pierwszych czynników, które powinny decydować o zakupie. Wyższą wydajnością charakteryzują się urządzenia wyposażone w dobrej jakości wymiennik ciepła, który może zagwarantować skuteczność na poziomie nawet do 95%, co z kolei przynosi spory odzysk energii cieplnej, a tym samym – ogromne oszczędności w kosztach eksploatacji budynku. Warto pamiętać także o odpowiednim odzysku wilgoci i nieprzewymiarowaniu systemu wentylacji. Świeże i czyste powietrze to przede wszystkim zdrowie domowników.

REKUPERATORY

Rekuperatory FLEXIT

Flexit to skandynawski producent z ponad 50 letnim doświadczeniem w branży wentylacyjnej. W Norwegii i Szwecji co drugi dom wyposażony jest właśnie w rekuperator Flexit.

Rekuperatory Flexit z Serii Nordic S i CL to najwyższa jakość wykonania.

Rekuperatory THESSLAGREEN

Dzięki niej będziesz mógł sterować urządzeniem z dowolnego miejsca i o każdej porze. W przypadku konieczności przeprowadzenia kontroli możesz pozwolić technikom na zdalne dostrojenie systemu.

Rekuperatory DEFRO

DEFRO posiada w swojej ofercie różne modele central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła. Cechą wyróżniającą te urządzenia spośród innych dostępnych na rynku jest obecność systemu FLOW BALANCING, który odgrywa główną rolę w kwestii redukowania kosztów ogrzewania. W ofercie dostępne są serie oznaczone symbolami: DRT, DRX, DRX OPTI oraz DRX PLUS.